rok 2008

Byl ve znamení bowlingu, výletů a dobré zábavy...

 

 

Prosinec

13. prosinec – nasáváme vánoční atmošku

Vyrazily jsme se družit na Moravu. Podívat se na vánoční trhy, ochutnat punče, sladké a slané dobrotky. Zahřát se v hospůdce, ale hlavně, hlavně si dobře popovídat a pobavit.

 

Říjen

25. říjen – barevný podzim

Za krásami barevného podzimu, který dokáže poskytnout je park/lesopark v Heřmanově Městci, jsme vyrazily v malinkatém počtu. Taková komorní sešlost. Ale zábava byla úžasná. Labutě, kachny i kapři se nás nebály, my jich také ne. Prošly jsme značnou část, ale ne celou. Něco jsme si nechaly na příště.

 

11. říjen – městské slavnosti

Lampionovým průvodem v ohňové vřavě až ke kouzelnému a úchvatnému ohňostroji. Na příští slavnosti si doneseme lampiony také.

 

Září

14. září – Moravská Třebová

PRACUJEME NA KOMENTÁŘI

 

Srpen

24. srpen – Kelti v Nasavrkách

Tak tato akce byl opravdu vypečená. Nepřála nám doprava, buď brzo ráno, nebo pozdě odpoledne, kdy bychom se nemusely stihnout vůbec vrátit zpět, a pak nám nepřálo ani počasí, kdy se z nebe řinul nejen déšť, ale i elektřina v podobě blesků.

Takže místo obhlídky přírody jsme navštívily místní muzeum, popily, pojedly a jely zpět.

Budeme muset zopakovat, abychom si prošly tu krásnou přírodní cestu, která v Nasavrkách je.

 

23. srpen – bowling, šipky, kulečník

Byly jsme vrhnout pár koulí vstříc kuželkám, ohrozit sebe navzájem šipkami, a pošťouchnout se v kulečníku. S každou další návštěvou se všechny zlepšujeme.

Zkusíme vyhlásit turnaj.

 

Červenec

27. červenec – Babiččino údolí

Za romantickou krajinou literárního díla. Vlakem jsme dojely až do Skalice a pak jsme krásnou přírodou došly k Ratibořickému zámku, prošly zahradu a pak alejí dorazily k mlýnu a ke Starému bělidlu a Viktorčině splavu. Ve splavu plavala i naše rybička, ale ustály to.

 

26. červenec – bowling, kulečník, šipky

Zamluvily jsme si dráhu a hurá na to. Byly kulaté medaile. Které padly za vlast.. Plátno jsme neroztrhly, koule spadly tam kam měly. Akorát problém nastal v okamžiku šipek, kdy jedna z aktérek zašpendlila šipku tam, kde je to statisticky nemožné, ale jí se to povedlo.

Infantilitě se meze nekladou, tudíž bylo i svezení na dětské klouzačce.

 

20. červenec - bowling

Přicházíme tomu na chuť, možná začneme chodit pravidelně.

 

Červen

15. červen – Údolí doubravy

Krásně strávený den s příjemnými lidmi. Paranormálni jevy způsobily „zabloudění“ jedné z nás v divadelním kostýmu na rozcestí, které nikdo jiný neviděl. Šťastné setkání díky mobilním telefonům a místně fungující mobilní síti. Doputovaly jsme až do Chotěboře, kde při čekání na vlak začalo pršet, takže jsme si mohly zpívat „Sláva nazdar výletu“.

 

8. červen – bowling

Přišel nápad zaházet si, tak jsme ho realizovaly. Příjemná cena, dopravní dostupnost a jistá komornost prostředí. Ideální podmínky pro zábavu, povídání a „sportovní“ vyžití.

 

Květen

12. – 22. květen – Výstava LG hnutí

Neorganizovná návštěva „Výstavy LG hnutí“ v prostorách Univerzity Pardubice.

 

1.-4. květen – společný víkend

Dohodly jsme, že bychom spolu vyrazit na víkend. Díky jedné z nás jsme měly v pronájmu chatu za příjemnou cenu v centru Velké Úpy v Krkonoších. Ideální výchozí bod pro túry. Na do Pece, na Sněžku, část na rašeliniště.

 

Duben

13. duben – Cyklo výlet

Vyrazily jsme na výlet na kole do lázeňského městečka jménem Lázně Bohdaneč.

Sluníčko hřálo, počasí přálo. Sladká tečka na konci. Ideální výlet.

 

Únor

24. únor – stezkou Viléma z Pernštejna

Zahrály jsme si na turisty ve vlastním městě a prošly si stezku Viléma z Pernštejna, která vede zajímavostmi Pardubic. Od Zelené brány, přes Pernštýnské náměstí, Příhrádek, zámek, Tyršovy sady a zpět.

 

Leden

27. leden – video a kolaudace

Každoroční video spojené s kolaudací domečku dvou z nás. Pokec, sranda, jídlo, pití, zvířátka. Bez chybičky.