rok 2007

za sportem, krásami České republiky, a tak...

z dob kdy nás bylo víc..

 

 

Prosinec

1. - 2. prosinec – Video, oslava, Klec

 3v1 

Rok se s rokem sešel, a tak jsme vystřihly video s narozeninovou oslavou a zakončily v Kleci. Byly dárečky, chlebíčky, kytara, záchvat smíchu, sranda, vínko... Došlo i na kytaru.

Když se sejdou fajn lidi a je dobrá nálada, tak je o zábavu postaráno..

 

Říjen

28. říjen –Letohrad

 Muzeum řemesel

Za vzděláním a poznáním jsme se vydaly do Letohradu do Muzea řemesel.

Tento výlet byl také jedním z posledních výletů Berušky, jelikož pak s námi již více nebyla.. Kdo ví, kde jí je teď konec... Asi na vrakáči.

Na nádraží nás zákeřně překvapily ČD, jak jinak, a tak jsme volily variantu než čekat hodinu a půl na spoj, na který nám nic nenavazovalo, tak jsme naskákaly do aut. Srabíci do Médi a my otrlí do Berušky.

V cíli na nás čekala nádherná podívaná do patrového muzea. Můžeme jen doporučit. Poznaly jsme věci, které jsme viděly u prarodičů na půdách..

Po prohlídce muzea jsme omrkly náměstí, zámek z venku a plaketu Járy Cimrmana.. Ale jenom chvíli, jelikož byla šílená zima, tak jsme se vrátily zpět do budovy muzea na něco na zahřátí.

Vyprovodily jsme na vláček a alou domů, do teplíčka.

 

Srpen

26. srpen – Cyklo Košumberk

Cestou necestou

Tak tohle byl cyklo výlet jak má být. Vskutku. Vlakem do Chrasti, pak půvabnou krajinou vstříc neúprosným vrstevnicím.. Piknik v ostré zatáčce, jelikož ten „krpál“ nebylo možné ani vyjít na jeden zátah.. Kolem jedoucí auta zpomalovala, i když nevíme proč, jelikož od vozovky jsme byly dostatečně daleko.. Ale je fakt, že jsme zase dováděly... Njn.. Pohled uřícenin ze zříceniny hradu Košumberk, no nádhera.. Cestou zpátky jsme to vzaly přes Vysoké Mýto.. Jelikož cestu do Chrasti již nikdo nechtěl absolvovat, jelikož bylo nejenom strmé stoupání, ale i klesání.. Avšak ani ta další cesta – směr Mýto nebyla nejlehčí... Odměnou nám byl cca pětikilometrový sjezd.. A točená kofola...

 

Červenec

Červenec – ZOO Praha v Tróji

Aneb jak jsme hledaly Janču.

Nikdo nevěděl, jen velitelka Llucistatko jak se dostaneme na kýžené místo cíle – do Tróje. Tudíž jsme se držely jako klíšťáci. Dojely jsme v plném počtu, i stejném osazenstvu.

Jedna členka nechtěla do ZOO, a tak se vydala na vlastní pěst poznávat krásy zámečku v Tróji. Zbytek se šel podívat do ZOO. Taky jsme měly obavu, že si nás tam nechají, ale riskly jsme to..

Samé krmení dravé zvěře, domácí ZOOlogické, ne naše..

Sraz byl před ZOO. Sólista dnešní akce nikde... Autobus odjížděl jeden za druhým a ona stále nikde. Telefon vypnutý, naše nervíky napnutý... Obavou, a hladem. Pak jsme se shledaly. Hurá. A vyrážíme směr centrum – opět oním záhadným způsobem, že 99% neví kudy, kam, natož čím.

Jelikož byl kousek času, tak že se projdeme krásou Prahy. Staromák, kousek Karlova mostu a přes Václavák na Hlavák. No jo, jenže Janča si holt nějak umanula, že dneska s náma nějak péct nebude. Karlův most byl poslední, kde jsme ji viděly. Tak jsme tam mezi turisty lítaly jak utržený ze řetězu... No sranda to nebyla, ale pohled na bandu pobíhajících lesbiček musel být kouzelný. Telefon opět hluchý. Co teď...? Nasadila se vyčkávací taktika pod Orlojem. Nevíme jak, ale zabrala. Za chvíli byla tam. Čaply jsme ji a letěly na vlak, který měl jet cca za 20 minut. Všichni letěly tryskomyším tempem. Na Václaváku je nějaká zkratka, která naneštěstí vede skrzevá knihkupectví. Tady se Jana zase ztratila.. Už jsme tomu nechtěly ani věřit. Stále se otáčejíc a čekajíc, kde se vyloupne jsme prošly pasáž, ale pak mířily na nádraží jestli jsme se náhodou neminuly. Minuly. My šly spodem, ona horem. No parádní klidný výlet.

 

21. červenec – Klec

Tanečky

Po dlouhé době jsme se šly podívat, jestli klub stále stojí. No stojí... Ale už není čistě gay, ale hlavně disco a ve dne studentský bar...

Akce byla zajímavá, již na začátku jsme vylosovaly dvě ze tří hlavních výher – beton čapky. Pak nás navštívil převtělený Jack Rozparovač...

 

Květen

Květen – Kladruby

Hurá na koně. A na kolech.

 

Duben

Duben - Litomyšl

aneb za krásami pardubického kraje

Město nám učarovalo. A co teprve zámek, klášterní zahrady, pohled na město z „ptačí perspektivy“. Fontána, kterou hlídají čtyři neoděné sochy ženského pohlaví.

Po dlouhém zimním spánku se k životu probouzející příroda. Rozevírající se pupeny jako dlaně ukrývající překvapení. Zmatená okřídlená zvířátka, ať už bodavá, nebo nebodavá.

Okouzleny krásami, které město nabízí jsme prošvihly poslední prohlídku zámku, který nás určaroval psaníčky. Hledaly jsme shodná, ale nedařilo se. Za to jsme však narazily na psaníčka podobná ženským vnadám. Anebo dvě spoře oděné vodní panny, přičemž jedné v pozadí ústil okap. Zda to mělo skrytý význam netušíme.

 

Březen

Březen – Cyklopaťák

Napříč přírodou

Zúčastnily jsme se akce Cyklopaťák kolem Opatovického kanálu. Za absolvování jsme si odvezly diplomy. J

 

Březen –Andrlův Chlum

Škrábeme se vzhůru

 

Březen –Snídaně na Plutu

Filmový festiva

 

Leden

Leden – Video

Aneb v teple na návštěvě u radiátoru

Viděly jsme filmy Láska je láska a Co máme společného