Ženy milující svoji vagínu mají častěji orgasmus

02.10.2011 17:06

 

1. října 2009  9:14
Milovat nejen svého partnera, ale také vlastní vagínu, to pomáhá ženám k dosažení orgasmu. Čím pozitivnější vztah ke svým genitáliím pak ženy mají, tím více si sex a vyvrcholení užívají.
Dnes si orgasmus ženy mohou vychutnat, ne vždy jim to ale historie dovolovala.
Dnes si orgasmus ženy mohou vychutnat, ne vždy jim to ale historie dovolovala. | foto: Profimedia.cz

 

 

Takové ženy také ochotněji chodí ke gynekologovi, chovají se z hlediska zdraví zodpovědněji a méně často podcení závažná onemocnění.
"Když ženy cítí pozitivní vztah ke svým genitáliím, jsou mnohem uvolněnější ve své vlastní kůži, snadněji se oprostí a také častěji zažívají potěšení a orgasmus," tvrdí docentka Debby Herbenicková z Indiana University.
Podle ní je to významný objev, který by měl přispět k očištění ženských genitálů, které jsou prý v současné kultuře zobrazovány jako nečisté orgány potřebující neustálé mytí a zkrášlování.
"Raději, než aby rodiče říkali dětem, nedotýkej se tam dole, je to tam špinavé, měli by jim říkat, že je to v pořádku, když se dotýkají genitálií, ale že to musí dělat v soukromí a dodržovat hygienu. A také nazývat genitálie pravými jmény, to vše pomáhá k budování pozitivního vztahu," věří Herbenicková.
 

—————

Zpět


Kontakt

Parles

3 časová pásma na východ od Prahy a 3 časová pásma na západ od Brna.