Představitel Harryho Pottera pomáhá při prevenci sebevražd gayů

25.05.2010 22:07

Britský herec Daniel Radcliffe, kterého proslavila série filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, se rozhodl využít své popularity, aby pomohl při prevenci sebevražd mezi mladými homosexuály, bisexuály a transsexuály.

 

Daniel Radcliffe natočil spot pro neziskovou americkou společnost The Trevor Project, která provozuje linku bezpečí pro homosexuály.

"Vzhledem k tomu, že moji rodiče byli herci, vyrůstal jsem v prostředí, kde jsem se setkal s mnoha gayi, a nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že někteří muži jsou gayové a jiní ne," řekl slavný představitel Harryho Pottera, který se prý poprvé setkal s homofóbií, když začal chodit do školy. Byl tím šokován.

"Nikdy jsem neměl rád lidi, kteří nejsou tolerantní ke gayům, lesbám nebo bisexuálním osobám," řekl britský herec. "Nyní jsem ve velmi výhodné pozici, kdy mohou skutečně pomoci a něco pro ně udělat," zdůraznil s poukazem na reklamu, kterou natočil minulý týden.

Nezisková společnost The Trevor Project byla založena v roce 1998 a funguje jako non-stop krizové středisko, které se zaměřuje na prevenci sebevražd gayů, lesbiček, transsexuálů i bisexuálů. Nabízí mladým lidem, aby zavolali, poradili se se školenými odborníky nebo si jen tak popovídali. Poskytuje rady i rodičům a učitelům.

"Já se považuji za lehce excentrickou a mírně se odlišující osobu. Když jsem vyrůstal, působilo na mě tolik různých vlivů, jako na nikoho jiného z mých vrstevníků," řekl dvacetiletý Radcliffe. "Vždycky jsem se cítil šťastný, že mám takový život, jaký mám. Nemusel jsem nikdy řešit nic vážného, pokud jde o moje náboženské cítění, sexuální orientaci nebo něco podobného. Skutečnost, že jsem heterosexuální, nic neznamená, ale ukazuje to, že heterosexuálové se o tuto problematiku neuvěřitelně zajímají," řekl Radcliffe.

Zdroj: revue.idnes.cz/predstavitel-harryho-pottera-pomaha-pri-prevenci-sebevrazd-gayu-pyz-/lidicky.asp?c=A100302_112349_lidicky_nh

—————

Zpět


Kontakt

Parles

3 časová pásma na východ od Prahy a 3 časová pásma na západ od Brna.