Pákistánec čelí desetiletému vězení za svatbu s eunuchem

03.06.2010 22:31

Pákistánská policie zatkla na slavnosti v Péšávaru postaršího podnikatele a osmnáctiletého eunucha. Podle policie se na slavnosti odehrávala svatba homosexuálů. Oba zatčení ale tvrdí, že šlo jen o narozeninovou oslavu.

Malik Muhammad Ikbal je dvaačtyřicetiletý obchodník s hnojivy. Osmnáctiletý Rani se narodil jako muž, ale žije jako žena. Nyní oba čekají kvůli obvinění, že se chtěli vzít, ve vězení na soud. V Pákistánu je to zločin, píše CNN.

Fakt, že šlo o svatbu dvou homosexuálů, můžou policisté údajně dokázat fotografiemi a svatebními šaty, které na oslavě našli. "Vyšetřování ukazuje, že tento muž má radši muže než ženy. Jde o psychickou chorobu," nepochybuje o Ikbalově vině policejní náčelník v Péšávaru. V Pákistánu je homosexualita tabu a svatby gayů jsou neslýchanou věcí.

V zemi ale žije téměř 400 tisíc mužů jako ženy. Neporušují zákon, protože nejsou homosexuálové, ale eunuši. O penis je připravila speciální obřízka. V islámské konzervativní zemi se jim říká "khusra".

 Žijí jako vyděděnci na okraji společnosti, na živobytí si vydělávají žebrotou a tancem na ulicích. Přestože je pákistánský nejvyšší soud minulý rok uznal jako menšinu, na veřejnosti se stále setkávají s opovržením.

Když policisté vedli Ikbala a Raniho spojené pouty do vězení, bučel na ně okolní dav. Ikbal i Rani čelí až deseti letům vězení.

 

Zdroj: zpravy.idnes.cz/pakistanec-celi-desetiletemu-vezeni-za-svatbu-s-eunuchem-pza-/zahranicni.asp?c=A100602_202849_zahranicni_aha

Rani ale tvrdí, že Ikbal je jen jeho přítel a na party pouze oslavovali jeho narozeniny. Žalobci ale tvrdí, že šlo o homosexuální svatbu. Na večírek vpadli policisté a pozatýkali 43 tančících hostů včetně Raniho a Ikbala.


—————

Zpět


Kontakt

Parles

3 časová pásma na východ od Prahy a 3 časová pásma na západ od Brna.