Loď Arnošt zřejmě letos ke dnu nepůjde, Pardubice ji opraví a zprovozní

19.03.2011 20:13

Oproti původním plánům chtějí Pardubice ještě alespoň letos zachovat výletní parník Arnošt, který vozí turisty po Labi. Lodi, která je ve špatném stavu, končí 1. dubna technické osvědčení. Radnice ji nyní může opravit. Dříve se však vyjadřovala spíše pro sešrotování.  

Výletní loď Arnošt | foto: MF DNES

Pardubická radnice získala na pondělní mimořádné valné hromadě společnosti Pardubická plavební, která vlastní loď Arnošt z Pardubic, dva zástupce v tříčlenném představenstvu. To je nutnou podmínkou k tomu, aby město mohlo opravit sešlou výletní loď.

 

"Byli bychom rádi, kdyby bylo možné absolvovat celou letošní plavební sezonu. Případné opravy by se provedly až na podzim," řekl náměstek primátorky Jiří Rozinek.

 

Podle něj je možné po alespoň nejnutnějších opravách za několik set tisíc korun získat prodloužení technického osvědčení.

 

Už v lednu zastupitelé rozhodli o tom, že město na opravy a modernizaci Arnošta dá 2,5 milionu korun. O tuto částku politici navýší základní jmění Dopravního podniku, který si loď pronajme a nechá ji opravit. Nejdříve je však třeba znalecký posudek, který odpoví na otázku, co vše je nutné opravit a jaké by byly náklady na rekonstrukci.

 

Rozinek řekl, že pokud by měly být opravy příliš nákladné, bylo by zřejmě výhodnější zakoupit nové plavidlo, aby bylo možné rekreační plavby po Labi zachovat.

 

Zdroj: pardubice.idnes.cz/lod-arnost-zrejme-letos-ke-dnu-nepujde-pardubice-ji-opravi-a-zprovozni-1zs-/pardubice-zpravy.asp?c=A110315_1548959_pardubice-zpravy_meb

—————

Zpět


Kontakt

Parles

3 časová pásma na východ od Prahy a 3 časová pásma na západ od Brna.