Dům světla potřebuje vaši pomoc

06.05.2010 20:32

Jediné zařízení v Česku na pomoc infikovaným virem HIV zažívá těžké období. Pomožte, prosíme, členům své minority, pomáháte tak jedněm z nás.

Dům světla je sociálně zdravotní, azylové a preventivní centrum problematiky AIDS, jedno z největších v ČR. Dům číslo 3 v karlínské Malého ulici v Praze zřídila a provozuje Česká společnost AIDS pomoc, o.s.

 


Koncem roku 2009 proběhla závěrečná rekonstrukce přidělených prostor a nyní je již celý dům využit pro potřeby přímé pomoci lidem HIV pozitivním a AIDS nemocným a prevence a boje proti AIDS. Kapacita lůžkové části se rekonstrukcí zvýšila z 15 na 32 lůžek. Dům světla je v provozu již 10 let a za tyto roky pomohl desítkám lidí, kteří se infikovali HIV, jejich rodinám a přátelům.


V rámci preventivních aktivit navštívilo AIDS poradnu v Domě světla do 30. dubna 2010 celkem 25.264 zájemců o bezplatný anonymní test na HIV infekci, provedeno bylo 2.063 besed o problematice AIDS s HIV pozitivním lektorem, na bezplatnou telefonní AIDS poradnu bylo přijato 23.386 dotazů a v internetové AIDS poradně jich bylo zodpovězeno 4.140.
 

V současné době prožívá Dům světla těžké období. Projekt „Závěrečná dostavba Domu světla“ přesáhl plánovaný rozpočet a v současné chvíli vedení Domu světla řeší dluh stavební firmě ve výši 1.234.000 Kč a nábytkářské firmě 100.000 Kč.
 

Plánovaný rozpočet byl 7 mil. Kč, Ministerstvo zdravotnictví ČR nám v rámci investičních dotací pomohlo s částkou 5,25 mil. Kč a zbývající částku 1,75 mil. Kč jsme získali z našich aktivit (veřejná sbírka Červená stužka, věcná a finanční pomoc od firem). Při realizaci projektu se postupně objevovaly nedostatky vzniklé při stavbě domu před mnoha lety. Tyto nedokonalosti však neobjevil architektonický průzkum, který se prováděl před zahájením rekonstrukce. Projekt se tak navýšil o 1.500.000 Kč. Dostavět jsme museli, pokud bychom stavbu zastavili, již těžko bychom ji někdy v budoucnu dodělali“ , říká ředitel Domu světla Miroslav Hlavatý.
 

Hledat finanční prostředky pro problematiku AIDS je obecně velice obtížné a o to hůře se shání peněžní pomoc v době finanční krize“ , dodává.
 

Jak z této svízelné situace ven? Zbývá jen jediné, a to obrátit se s prosbou o pomoc na širokou veřejnost, na firmy a na všechny ty, kteří mohou pomoci organizaci, která již 20 let sama pomáhá druhým.

 

V případě Vašeho zájmu podpořit Dům světla finančním příspěvkem, kontaktujte prosím přímo ředitele Miroslava Hlavatého miroslav.hlavaty@aids-pomoc.cz 


Dům světla a jeho aktivity můžete podpořit i drobným příspěvkem dárcovskou SMS, více informací na  www.aids-pomoc.cz

—————

Zpět


Kontakt

Parles

3 časová pásma na východ od Prahy a 3 časová pásma na západ od Brna.